KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16935107
nr 1693 5107
Gottfrid Lård
(1895-1981), Sverige
Akvarell, "Pont Royal Paris". Signerad, daterad 1932, bladets mått: 38x48 cm, yttermått inklusive ram: 57x70 cm
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 april 2025
kl 19:03:48
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Gottfrid Lård
Läs mer om Gottfrid Lård